S4270924 – 22.10.2021 – Wrocław – Łaknarz

W ten czas nad Polską dominowały silne wiatry nie tylko przy ziemi ale i tam hen wysoko. Wydano liczne ostrzeżenia o silnych podmuchach, trzeba było uważać. Silniejsze wiatry to szansa na złapanie być może jakiejś sondy ? No zobaczymy jak to dalej się potoczy. Dzień wcześniej też dość mocno wiało, zarówno w dzień jak i po zmierzchu. I tej nocy nie było inaczej, wiatr świszczał dość mocno. Predykt może nie był obiecujący ale popatrzeć zawsze można co się wydarzy tam na górze. Sonda sobie wystartowała i leci, osiąga maksymalną wysokość 34359 m nad ziemią. Leciała sobie w naszą stronę ze średnią prędkością prawie 116 km/h oraz maksymalną 224 km/h. O dziwo sonda dolatuje bardzo blisko ale też bardzo szybko zaczyna opadać. Pękła na wysokości Bełchatowa i doleciała do miejscowości Łaknarz. Mimo niesprzyjającej pogody postanowiliśmy sobie zafundować nocną wyprawę, bo to nam się trafia strasznie rzadko. Po kilkunastu minutach jesteśmy na miejscu, mając na uwadze każde drzewo stojące przy drodze z uwago na wiatr. Dojechaliśmy do początku wioski przy pięknie świecącym księżycu. 

 

TTGO niezawodnie zdekodowało pozycję, zostawiamy auto na polnej drodze tuż obok kapliczki i w dalszą drogę udajemy się pieszo. Niestety zdjęcie zrobiłem dopiero przy radiosondzie, ponieważ przenikliwe zimno tak szybko zmroziło nam ręce że w ruch musiała pójść latarka czołowa, zwykłej ręcznej nie można było utrzymać.

Po dojściu w pobliże sondy zaplątałem się nogą w sznurek i tak trafiliśmy po sznurku do kłębka.

Pozostało jeszcze tylko przyciągnąć resztki balonu, którego jak widać na zdjęciu dużo nie zostało.

Szybki selfik ale coś mało wyraźny wyszedł, no trudno bywa i tak 🙂 To pewnie przez te zgrabiałe paluszki hihi 🙂 i zmykamy do domu.

To jest nasza 13 radiosonda w tym roku. Druga RS41 zaledwie 🙂 Reszta to pilotki. Ani jednego jak na razie Legionowa 🙁
Czekamy dalej na jakieś pomyślne wiatry

Pozdrawiamy serdecznie
SQ7ACP TEAM

 

 

1 Comment

  1. Pingback: T0450035 – 02.12.2021 – Wrocław – Kotliny – Polish Amateur Radio Station SQ7ACP

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »