Lindenberg (DE) R2820249 25-02-2020

25 lutego obudziłem się około drugiej w nocy. Predykcja zdawała się być znowu dla nas łaskawa i zapowiadała, że może w nasze rejony podlecieć Lindenberg z Niemiec. Rzut oka na mapę, radiosonda szybowała sobie na północ od Łodzi. Lot był piękny, długi i majestatyczny ponieważ balon pękł jeszcze przed Jarocinem. Kiedy sonda była już prawie na glebie około 3, wysłałem do kolegi wiadomość – jedź po Lindusię. Odpisał dopiero koło 5, że na szóstą jedzie do pracy. Nie bardzo mi się chciało jechać pod Nowe Miasto, ale w końcu zapadła decyzja, pojedziemy. 

 Wyrusziliśmy w drogę, 53km niecała godzinka spokojnej drogi, bo znowu lało i było ślisko. Do tego auto ostatnio ma swoje “dziwne” zagrania – czas powoli myśleć nad zmianą bo stare to jest dobre wino i skrzypce jak to mówią 😉 Około 10km od celu już radiosonda zaczyna “sapać” na radio. Hmmm dziwne, skoro ją słychać z tak daleka to pewnie wisi wysoko. Miejsce prawdopodobnego przyziemienia to miały być pola / łąki, no owszem są i sady bo to takie “zagłębie” sadownicze. Są też w tej okolicy niewielkie wzniesienia. Oby to było tak jak po cichu liczymy, że leży bądź wisi na jakimś drzewku w sadzie i większym pagórku. Skoro sonda nadaje to TTGO poszło w ruch. Odpalamy i jak zawsze po sznurku do celu.

Dojeżdżamy po 50 minutach do celu. Taki widok zastaliśmy

Lindenberg R2820249

Widok z drugiej strony ulicy.

Lindenberg R2820249

 Spadochron leżał dosłownie 1,5m od ulicy, sznurek niczym pajęcza sieć rozciągnięty na małe brzózki, które z resztą widać w tle. To dość uczęszczana droga i z jednej strony się dziwiłem, że spadochron przy samej ulicy nie zwracał na siebie uwagi. Wyjaśniła się od razu zagadka słyszalnego z daleka sygnału, nie dość, że na górce to jeszcze sonda wisiała na około 6m nad ziemią. Oczywiście doprowadziło nas do niej TTGO.

 

Lindenberg R2820249

Lindenberg R2820249

Lindenberg R2820249

 Tata poszedł odciąć spadochron, i sonda zaczęła sama zjeżdżać na ziemię. Ta zakończyła swój lot na mikro lasku z brzózek, tuż obok sadu i ruchliwej drogi. Posprzątaliśmy wszystko, kolejny sukces odtrąbiony 😉 możemy wracać do domu.

Szczegóły lotu radiosondy: Lindenberg R2820249

Więcej fotek w galerii

Pozdrawiam Artur

Niech się niesie, udostępnij dalej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Rozwiąż zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] Tu przy drodze leżał spadochron, a tam wisiała sonda ? Znajome miejsce opisałem tutaj -> Lindenberg (DE) R2820249 25-02-2020 Zaledwie 460m różnicy między sondą która przyleciała do nas z Niemiec w 25 lutego 2020 roku […]

Translate »
1
0
Would love your thoughts, please comment.x