Wspieramy WOŚP – Twój obraz może być w stratosferze!!!

Harcerski Klub Łączności SP6ZHP „RadioAktywni” wyemituje kilkunastokrotnie Twoje zdjęcia z nadajnika podwieszonego pod balonem stratosferycznym.

Podczas wielkiego, 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy balon stratosferyczny kilkunastokrotnie wyemituje Twoje zdjęcie z nadajnika SSTV (Slow Scan TV).

Start balonu odbędzie się 29-01-2023r. o godzinie 14:00 (czasu lokalnego) z Wrocławia z terenu Harcerskiego Ośrodka Wodnego „STANICA” ZHP Hufiec Wrocław Wschód przy ulicy Kożuchowskiej 13.

Balon wzniesie się na wysokość około 30 km nad powierzchnię Ziemi a cały lot będzie trwał około 3 godzin. Po osiągnięciu maksymalnej wysokości balon pęknie a kapsuła z nadajnikami opadnie na spadochronie. Kapsuła z nadajnikami wyposażona jest w pulsujące światło które będzie można obserwować gołym okiem przy bezchmurnym niebie.

Zwycięzca aukcji zostanie poproszony o wysłanie 2 zdjęć na adres email podany po zakończeniu aukcji wraz ze zgodą na jego emisję w eterze.

Fotografia nie może zawierać treści obraźliwych, szerzących nienawiść, rasizm, treści politycznych, homofobię i innych treści niezgodnych z prawem.

Przelot balonu będzie można śledzić na stronie https://aprs.fi wpisując w pole „Śledź znak: sp6zhp-12 oraz Stronę : https://amateur.sondehub.org/ (SP6ZHP).

Częstotliwości nadajników: –

SSTV: 144,500MHz tryb Scottie1

APRS: 432,500MHz

4FSK: 437,600MHz

LoRaAPRS: 433.775 MHz

Osoby które nie posiadają sprzętu do odbioru SSTV mogą odebrać sygnał ze strony https://1.websdr.jestok.com/#freq=144500000,mod=nfm,sql=-52 wybierając pasmo 2m, częstotliwość 144,500MHz, emisja FM.

Z głośników będzie słychać pulsujący dźwięk wysyłany z nadajnika pod balonem.

Aplikację do dekodowania sygnału, „Robot36” można pobrać bezpłatnie ze sklepu Play. Po uruchomieniu aplikacji, należy zbliżyć telefon do głośnika komputera a obraz zostanie wyświetlony na telefonie.

Fotografię należy przesłać najpóźniej do godziny 18:00 w dniu 28.01.2022r. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji i akceptacji treści zdjęcia. O akceptacji zwycięzca zostanie poinformowany drogą emailową.

Cała wylicytowana kwota zostanie przekazana na konto 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023.

Posiadamy zgodę Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na wykonanie w/w lotu stratosferycznego. NIE WYCOFUJEMY ZŁOŻONYCH OFERT, LICYTUJ ROZWAŻNIE.!!!

Link do wszystkich aukcji:

https://allegro.pl/uzytkownik/photohubercik

W akcji przewidziane są dyplomy! Wystarczy odebrać chociaż jedno zdjęcie. Wejść na stronę https://www.raportRX.pl wypełnić formularz i poczekać na zatwierdzenie zgłoszenia.

Aukcja numer 1

Aukcja numer 2

Aukcja numer 3

Aukcja numer 4

Aukcja numer 5

Niech się niesie, udostępnij dalej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Rozwiąż zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x