R3950816 – 21.04.2020 Legionowo – Sadkowice

W ostatnim tygodniu, predykcje tygodniowe zdawały się dla nas łaskawsze. Okazało się bowiem, że w nasza okolicę zapuści się Legionowo. Sondy miały nam praktycznie spadać pod sam nos, jednak jak wiadomo owe predykcje lubią się często zmieniać z powodu wiatru. Nie inaczej było tym razem, nadszedł ten dzień czyli 21.04.2020 kiedy miała spadać 16km od domu a nie 60km hihi 😉
 Sonda zostaje wypuszczona z Legionowa i zaczynamy spoglądać na jej lot. Tereny wybrała sobie nie liche, bo to okolica Białej Rawskiej i jak okiem sięgnąć dookoła same sady, szukanie pola w tych okolicach to jak szukanie igły w stogu siana. Czekamy do momentu 0 czyli do pęknięcia balonu. Zaczyna spadać, my już w blokach startowych, sprzęt gotowy, TTGO ustawione i połączone  na QRG (częstotliwość) sondy 404.500 MHz.

ttgo

Za miejsce prawdopodobnego lądowania wybrała sobie miejscowość koło Białej rawskiej a mianowicie SADKOWICE. Wyznaczamy szybko trasę z TTGO, bo ma ma opcję przerzucenia punktu lądowania od razu na mapy Google.

droga

Poszedł ogień na tłoki, trasa S8 i dzida na przód 🙂 Przed samymi Sadkowicami, słyszymy w aucie na radio sapanie sondy. Nadaje, więc nie będzie problemów z jej odnalezieniem. TTGO prowadzi nas jak po sznurku. Parkujemy auto tuż za ostatnim domem, na poboczu i wyruszamy po sondę.

 

404.500 MHz
 Ja coś wcześniej zdaje się pisałem o jakimś szukaniu pola w tych okolicach jak o igle w stogu siana ? No to bingu haha 😀 Spadła na pole ! Nie dużo zabrakło a skończyła by w sadzie. Sondę zastaliśmy na polu, natomiast resztki balonu, zwijak i troszkę sznurka w ogrodzonym sadzie.

radiosonda

Troszkę przy upadku pogiął się pasek, ale się nie uszkodził i sonda dalej nadaje na kolor zielony 🙂

 

radiosonda

radiosonda

radiosonda
Tak wyglądał balon w sadzie.

radiosonda

 

sonda

 

sonda

Całość pozwijana oprócz owego balonu bo sad był zamknięty. Małe podsumowanie wyprawy na screenach 🙂

Dane z lotu radiosondy R3950816

Pobierz dane (screeny, pliki .kml ) :R3950816

Dane o sondzieDane o sondzie

Ślad R3950816

Dane z lotu radiosondy: R3950816

Kolejny udany wypad po sondę 🙂 Poniżej mała galeria i film z wypadu 🙂

Powiązane zdjęcia:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Translate »