PS20 – Nowy Glinnik – Lipa k. Radoszyc 20.03.2024

  Na ostanie tygodnie marca jest wydany Notam na pilotki z lotniska w Nowym Glinniku. 20 marca po godzinie 6 rano skaner zatrzymał się wydając charakterystyczne pikanie. Początkową radość szybko zgasiły jednak predykty, wiatry górą (koło 10km nad ziemią) są spore i dochodzą do 100 km/h. Sonda za to szybko się wznosi więc jest szansa że może szybciej pęknie. Tak tez się stało na wysokości niemal 12km, nad miejscowością Żarnów. Zapadła szybka decyzja o wyjeździe, w ten piękny słoneczny, mroźny poranek. W nocy temperatura spadła do -3 stopni, więc i szyby w aucie przymarznięte. Zabraliśmy ze sobą ekwipunek, ttgo, radio, antenę kierunkową z tłumikiem i ruszamy w trasę drogą 713. Przed nami jakaś godzina drogi, po drodze w radio słychać, że mają być jakieś blokady rolników na drogach, więc boczkiem , boczkiem i lecimy. Ruch na ulicach w sumie znikomy, więc w miarę szybko jesteśmy już w pobliży sondy. Słychać ja już z odległości 2km, co sugeruje że może wisieć i raczej wisi. One mają bardzo słaby sygnał raczej jak M20. Droga polna prowadzi nas pod samą sondę, jakby upadła bliżej z 3m drogi to prosto z auta by się udało podjąć 🙂 TTGO zdekodowało pozycję bezbłędnie, sam natomiast nie mógł początkowo złapać swojej pozycji i pokazał śmieszną odległość do sondy ponad 4 tysięcy km hahaha.

 Zostawiliśmy auto na twardym podłożu i 120m poszliśmy z buta, żeby nie ugrzęznąć autem. Po prawej stronie drogi naszym oczom ukazała się “MEDUZA” wisząca na krzaku róży.

 

No i zaczęła się nierówna walka z kolcami hihi, sonda tak się poplątała że ciężko było rozplątać sam sznurek od niej. O balonie nawet nie wspomnę hihi, uwolniłem ile mogłem i na ile pozwoliły kolce owej róży. Na szczęście udało się większość wyciągnąć.

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec tradycyjnie, fotki okolicy na pamiątkę i zmykamy do domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

W drodze powrotnej byliśmy kierowani na objazdy z powodu strajków o których pisałem wyżej. Na następny dzień również poleciała pilotka ale prawie pod same Kielce. Czekamy zatem na lepsze wiatry i częstsze loty 🙂 
 Pozdrawiam

 

 

Niech się niesie, udostępnij dalej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Rozwiąż zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
1
0
Would love your thoughts, please comment.x