Pilotsonde v9 15.06.2020 Piotrków Trybunalski – Inowłódz

Od jakiegoś czasu sondowały Rudniki pod Częstochową, wojsko tam wykonywało skoki. Później odezwał się Piotrków Trybunalski tam również czasami skacze wojsko. 15 czerwca 2020r. kolega do mnie pisze: Pobudka !!! Leci Piotrków prosto na Ciebie !. Łączę się z moją maliną no rzeczywiście coś dekoduje, w radio jeszcze cisza, bo kierunek na Piotrków mam zasłonięty a w sumie to za “plecami”. Zaczynam obserwować lot, na szybko przeliczam predykt upadku na stronie http://predict.habhub.org/ Okazuje się, że sonda powinna spaść w mojej okolicy. Mało tego, leci PilotSonde V10b lub V7 ( te dwie radiosondy nadają w tym samym przedziale częstotliwości ) Oczka się zaświeciły 🙂 Jest szansa po roku wyczekiwań na pełne skomponowanie kolekcji. Tylko takiej niebieskiej V10b brakowało mi do pełni szczęścia i “zamknięcia” 3 wersji pilotek. Zabieram sprzęt do auta i w drogę. Najpierw wyskoczyłem w mieście na lekką górkę bo sonda zaczęła lekko skręcać na zachodnią część miasta. Stanąłem i odpaliłem sobie notebooka z Cygwinem 

Cygwin
W międzyczasie ogarnąłem malinkę przez VNC, aby dokładnie ustawić częstotliwość radiosondy. Sonda po kilkunastu minutach  zaczyna jednak zmieniać kierunek na wschodni i zaczyna przyspieszać. Ruszam w pogoń za nią nie będę czekał, liczy się każda najniższa ramka. V10b oraz V7 PilotSonde mają taką przypadłość że potrafią paść w locie –  baterie nie wytrzymują. Jadę równo z sondą, najpierw w kierunku Opoczna drogą wylotową z miasta, następnie odbijam na Sługocice / Brzustów bo tam kieruje się sonda. Jestem cały czas pod nią. Pęka balon ale nie łowca 🙂 Nie odpuszczam jej na krok a nawet wyprzedzam.

SP9SKP TTGO
Cygwin pracuje już równolegle z TTGO Sonda opada sobie równolegle do drogi, a ja ciągle przed nią. Powoli zbliżamy się do Inowłodza. Tam jest niezła górka, pomyślałem że zatrzymam się tam i będę dekodował ją do końca aby jak najniżej zrzucić ramkę. Radiosonda chce chyba jednak polecieć sobie dalej. No to ruszam za nią.  Przeskoczyłem kilometr przed sondę, ta jednak zrobiła psikusa. Była już prawie nad Pilicą i nagle zawróciła o 180 z powrotem. No to ja też zawracam przy smażalni ryb we Fryszerce i ogień na tłoki. Udało się ! Ostatnia ramka praktycznie z gleby.  TTGO nie zawodzi.

https://skp.wodzislaw.pl/

No teraz już po malutku do sondy, jest dróżka to cyk i do celu. Sonda przyglebiła przy niedużym, przeciętym od spodu młodniku, dosłownie kilka drzew na krzyż.

Wysiadam z auta i idę szukać sondy.

SP9SKP TTGO
TTGO prowadzi jak po sznurku – tak wiem zawsze to pisze ale to prawda : )

SP9SKP TTGO

Sonda jest blisko więc nawet nie zakręcałem anteny do TTGO

Jest ! Leży ! Bingo ! Mam Cię ! Pierwsze co to szyki rzut oka na fiolkę od sondy jeśli jest oznaczenie NO DL to będzie to V10. JEST !!!!!!!!!!!!!! To v10b !!!!!!!!!!!!!! YUPI !!!

Więc stało się 🙂 Udało się osiągnąć cel ! Niezmiernie się cieszę 🙂

 

pilotsonde

No to jeszcze dla formalności otwieram żeby sprawdzić zawartość 🙂

pilotsonde

TAK, TAK, TAK, i jeszcze raz TAK !!! Rok czasu z zakładką na nią czekałem 🙂
Sonda spadła nieopodal stacji paliw Orlen w Inowłodzu. Więc miałem do niej licząc z domu 16km. Jako iż Inowłódz jest niezmiernie malowniczy a z takim widokiem to już w ogóle nie ma co dyskutować

 Inowłodź

To wybrałem się opałaszować drugie śniadanie z widokami 🙂 Tak, tam w tle widać kościółek Świętego Idziego w Inowłodzu.

 

Inowłódz

 

Inowłódz

Inowłódz

Nawet próbowałem króla i księcia bananem poczęstować ale nie chcieli 😉 hihi

Inowłódz

Widoczki przednie 🙂 na dolinę Pilicy i zamek Kazimierza Wielkiego.

Inowłódz

Inowłódz

 

Z góry na której stoi kościółek widać też zamek Kazimierza Wielkiego (strona www zamku Tutaj)

Tutaj bonus -> PANORAMA Z KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO IDZIEGO

 

Ja dzień uważam za mega udany 🙂 W końcu udało się skompletować 3 wersje pilotek 🙂 WOW 🙂 

versions_pilotsonde

 

Zapraszam do galerii tam znajdziesz więcej fotek 🙂

 

 

 

Niech się niesie, udostępnij dalej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Translate »