Pilotsonde v9 10-11-2020 Glinnik – Sadykierz

10 listopada 2020 roku Glinnik wypuścił radiosondę typu PIlotsonde po godzinie 8:30 rano. Sonda latała sobie do godziny 10:29, za miejsce lądowania wybrała sobie miejscowość Sadykierz oddaloną od mojej miejscowości o 35km jazdy samochodem. Jako iż byłem po operacji kolana nie mogłem się po nią ruszyć. No nic trudno się mówi, poleciała, popatrzyłem, pozycję zanotowałem, będę się czuł lepiej to pojadę.

Leżała sobie i leżała aż się doczekała akcji ratunkowej. W Nowy Rok natrafiła się okazja do podjęcia radiosondy. Wraz z moim szwagrem i chrześniakiem pojechaliśmy po nią, a nóż – widelec nikt po nią nie był, może rolnik jej nie znalazł, może sobie jeszcze leży. Po kilkunastu minutach jesteśmy na miejscu, ogary poszły w przysłowiowy las 😉 Ja zostałem w aucie ze względu na zdrowie. Jeden szedł szybciej od drugiego hihi, każdy chciał znaleźć sondę. Poszli prosto do celu, jak po sznurku z wbitą pozycją sondy – którą zdekodowałem do gleby z domu.

Niebieska kropka to miejsce upadku radiosondy.

 

Nagle widzę machanie z pola, JEST ! MAJĄ JĄ !!! Leżała sobie i czekała aż ktoś w końcu ją znajdzie. Jest to “stara sonda” z zeszłego roku, ale zaliczamy ją na konto Nowego Roku 🙂 Nie można lepiej rozpocząć sezonu 2021 🙂 Chrześniak cyknął jeszcze fotki okolicy Akcja fajna, udana, można się zawijać do domu 🙂 Zostało tylko czekać aż coś znowu pojawi się spadnie z naszego nieba 🙂

1 Comment

  1. Pingback: T0430773 – 02.12.2021 – Wrocław – Sadykierz – Polish Amateur Radio Station SQ7ACP

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż zadanie *

Translate »