Pilotsonde v9 04.05.2020 Glinnik – Roztworów k. Błędowa

  Już pisałem o pilotce, którą udało się odnaleźć w miejscowości Glina ( Czytaj opis ). Nagle po południu skaner wychwycił drugi sygnał, idę więc do komputera patrzę no rzeczywiście leci sobie 🙂 Wiatry względem rana troszkę się zmieniły i wiało ciut mocniej oraz lekko w innym kierunku.
mapalotow
 Lecia i leciała aż sobie zaleciała na 14776m i zrobiła boom. Zaczęła spadać, i tu nastąpiło zawahanie – spada prosto w sady, tam dużo sadów jest ogrodzonych, więc istnieje ryzyko że w taki trafi i jak tam wejść ? Sonda przyziemiła o godzinie 16.20. Ja wyruszyłem dopiero po długich namysłach bo w sumie też kawałek drogi.
trasa

 No więc szala się przechyliła na stronę jedziemy a co nam tam 😉 Po 40 minutach drogi jesteśmy na miejscu.

aprs
Sygnał jest znowu hihi o dziwo 😉 jednak się nie wyłączyła, to już na plus 😉 Sonda namierzona za pomocą TTGOTeraz zaczyna się szukanie dojścia, bo sad ogrodzony grrrrrrr 😉 Znajdujemy najbliższe domostwo, wjeżdżamy przez dłuuuuugi sad pod sam dom, gospodarz cos tam sobie kombinuje z małżonką pod domem 🙂 Zaczynamy rozmowę, pokazujemy mapę gdzie leży sonda i pytamy czyj to sad. No jak to czyj, odpowiada gospodarz mój 🙂 Chwila rozmowy co to, po co, a skąd 🙂 Przemili państwo 🙂 Już za chwilę kroczymy szybko po sadzie bo zmierz lada chwila, co prawda w przypadku nadającej pilotki to nie problem. Sonda jest schowana w mlecznym plastikowym opakowaniu, gdy nadaje to jest zafiksowany GPS i świeci na zielono w przypadku wersji zielonej, lub na niebiesko w przypadku wersji niebieskiej. Więc nie ma problemu żeby znaleźć ją w ciemnościach. TTGO prowadzi nas do samej sondy. 

ttgo

GPS co prawda pokazuje duży dystans do sondy, ale to dlatego że zdjęcie zrobiłem zaraz po włączeniu TTGO bez czekania na fixa z GPS. Max 30s i GPS łapie fixa w moim przypadku a czasami nawet szybciej. Przy samej sondzie GPS prowadzi jak po sznurku, następnym razem spróbuję to nagrać. Zatrzymujemy się na wysokości sondy, wchodzimy w 3 lub czwarty rząd przepięknie pachnących i kwitnących jabłoni. Nagle właściciel mówi, o tam coś leży! Tego Panowie szukają ? No pewnie odpowiadamy z uśmiechem 🙂

łowca pilotsonde

Z tego wszystkiego i bardzo miłej rozmowy z gospodarzem nawet nie porobiłem więcej fotek i dokumentacji foto, tak się przyjemnie rozmawiało. Wróciliśmy na podwórko, gdzie zostawiliśmy auto, jeszcze chwila rozmowy, pożegnanie z gospodarzami i wracamy do domu 🙂
 Tym sposobem w jeden dzień mamy duecik 🙂 Szkoda, że nie komplecik zielona i niebieska ale wybrzydzać to nie będę 🙂

 

pilotsonde green

 

Galeria

Udanych łowów.
Pozdrawiam Artur 🙂

Niech się niesie, udostępnij dalej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Rozwiąż zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x