Czas na nowe…czyli Nissei DG-503

Od początku kiedy tylko na rynku pojawił się reflektometr NISSEI DG-503 bardzo mi się spodobał. Nawet miałem zamiar go zakupić, jednak jakoś zawsze były ważniejsze wydatki. Później trafił się w dobrych pieniądzach miernik krzyżowy IN CN-600 krzyżowy. Służył dzielnie i nowemu właścicielowi pewnie też posłuży.

Dla mnie dużo wygodniejsze jest mieć gotowy wynik na LCD niż przecinające się dwie wskazówki. Czyż nie ładnie prezentuje się gotowy wynik na bursztynowym wyświetlaczu ?

 

Wygodą jest to, że Nissei posiada przełącznik zakresu z przodu a nie z tyłu. Natomiast jego wadą jest potrzeba zasilenia go celem pomiaru, co nie musiało mieć miejsca w przypadku IN CN-600. Mimo mniejszej mierzonej mocy i tego zasilania jestem z niego zadowolony, nie używam żadnego wzmacniacza więc pomiar do 3 kW jest mi zbędny. Wskazania między jednym a drugim urządzeniem są praktycznie identyczne. Poniżej linki do specyfikacji obydwóch mierników.
 IN CN-600

NISSEI DG-503

Wow, nawet nie wiedziałem że ceny obu urządzeń aż tak skoczyły ostatnio do góry. Tym bardziej się cieszę, że udało się zakupić NISSEI’a w dobrej cenie.

Niech się niesie, udostępnij dalej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Rozwiąż zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x