P3430494 – 17.03.2019 Lindenberg (DE) – Henryków

2019-03-17 godzina 4 nad ranem, przebudziłem się, spojrzałem na telefon a tam niespodzianka mail że sonda w pobliżu. Śni mi się to czy co ? Przecieram oczy, wpatruje się w ten telefon i oczom nie wierze. No tak! Leży tuż obok mojego miasta, prawie pod płotem jednostki wojskowej 25bkp. Lindenberg (DE) P3430494 
Jak na złość moja stacja dekodująca sondy była wyłączona ponieważ nic nie wskazywało na to aby coś miało spaść w okolicy. Ta sonda miała wylądować koło Konina pod Poznaniem, tymczasem tam dopiero balon pękł na wysokości ponad 35km. Bardzo szybko rozłożył się spadochron i sonda zaczęła szybować w moim kierunku.
“Polaryzację” pionową i “gotowość bojową” osiągnąłem w 60sek.  Zabrałem ojca, sprzęt do dekowania i w drogę. Daleko do niej nie miałem bo linii prostej około 6km  a drogą 10km. Dojechaliśmy  na miejsce  z włączonym już laptopem, jest sygnał nie wyłączyła się. Szybkie dekodowanie wskazuje miejsce “zaparkowania” sondy na polu. Zjeżdżam w polną drogę, zostawiam auto i w drogę. Przeszliśmy około 500m drogą, sonda położyła się na nieużywanym polu. Spadochron i linka rozłożyły się w całości. Spadochron miał spadochron o średnicy 1,3metra, całkiem spory. Dość szybko zebraliśmy całość i wróciliśmy do domu. 

 

 

Więcej info na temat sondy i tor lotu można obejrzeć tu -> P3430494 Lindenberg     oraz tu aprs.fi

Takie niespodzianki z rana to ja lubię 😉

Pozdrawiam Artur

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »