R3960618 – 23.04.2020 – Legionowo – Podgóry

W ostatniej relacji z łowów na radiosondę w Klwowskiej Woli wspominałem o niespodziance dla taty 😉 Co jest przyjemniejsze od jednej radiosondy o poranku ?

w drodze

Cytując klasyka z lekcji TVP dla dzieci ” Tak, dobrze mówicieDWIE RADIOSONDY o poranku hihi 🙂
 Dwa dni wcześniej spadła tam jeszcze jedna radiosonda z Legionowa, wylądowała na lesie, z map wynikało że teren może być podmokły z uwagi na ilość kanałów wodnych poprowadzonych przez pola. Potwierdziły to też mapy. Sondy leżały od siebie w linii prostej 9km.

droga2Dojechaliśmy na miejsce tato zdziwiony pyta o co chodzi 😉 No więc mówię niespodzianka 😉 hihi. Oczywiście się ucieszył 😀 Podaję namiar, zabieramy sprzęt, wędka tyczka 12m plus przedłużki – obowiązkowo, ponieważ sonda skończyła na lesie więc nie wiadomo czy wisi czy też leży. Do tego plecak, w plecaku ciężarki, dwie proce, linki, przedłużki do tyczki, żyłka wędkarska do proc i inne mniejsze potrzebne szpargały.

radiosonda

W tle widać auto, a my dalej napieramy na przód przez pole. Przejście na wprost auta odpada, musimy obejść cały las, wszędzie woda, a o poranku lekki mrozek i szron na trawie, więc nie będziemy ryzykować.

las
Sonda jest na końcu tego lasu z drugiej strony. Innego dojazdu nie ma z żadnej strony. Skracamy drogę na ukos przez pole. Cholernie wyboiste pole z mnóstwem kretowisk, no więc odzywa się moje cholerne kolano po 6 operacjach. Po kilkunastu minutach obeszliśmy cały las. Cały czas towarzyszył nam ten piękny zapach łąki o poranku 🙂 Zastajemy taki widok.
radiosondaJak gdzieś zawisła to kaplica, czas coraz bardziej nas naciska, szybko więc wzrokiem ogarniamy wszystkie pobliskie drzewa, nic nie widać to dobrze. Ładujemy się w ten gąszcz co nam więcej zostało. Bingo ! Leży i grzecznie czeka.

 

radiosonda

radiosonda Przechodząc przez te wszystkie chaszcze natknąłem się też na resztki balonu.

radiosonda

radiosonda

radiosonda

 Dobrze, że nigdzie nie zawisła bo było by raczej trudno tam walczyć ze względu na niezły gąszcz. Pozwijaliśmy wszystko szybciutko i próbujemy się wydostać.
R3960618

R3960618

Szukamy szybszej drogi powrotnej. Tato gdzieś dostrzegł niby mostek, niby kładkę poszedł sprawdzić a ja za nim. Szkoda, że zagapiłem się i wszedłem na jakąś trawę spod której usłyszałem tylko głośny PLUSK. Tak to moje buty zrobiły bul bul bul po kostki hahahaha. Niech to jasny szlak, co za pech. Kładka też nie rokowała szybkiego powrotu do auta, więc postanowiliśmy wrócić tą samą drogą do auta. Jakoś się dokulałem do auta z bolącym kolanem i mokrymi butami. Ale co tam 🙂 , taki widok rekompensuje wszystko

R3960618Wspominałem coś o szronie, przymrozku i mokrych butach ?

R3960618

 

R3960618

Teraz zostaje pytanie jak wrócić do domu 😛 bez zapasowych butów ?? No jak to jak ? Na Cejrowskiego boso samochodem przez świat 😀 Nie ma jak 70km wracać na boso 😉 ale się udało bez problemów 🙂 Grunt, że tata zadowolony z niespodzianki 🙂 Z czasem wygraliśmy na styk.
Udało nam się “odłowić” 3 radiosondy w dwa dni 🙂 Czego chcieć więcej.
radiosondy

 

 

 

 

Dane z lotu radiosondyR3960618
Pobierz dane (screeny, pliki .kml ) : R3960618

dane o sondziedane o sondzie

Galeria

 

 

Niech się niesie, udostępnij dalej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Rozwiąż zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x